+370 671 19931
Paspauskite "Enter", jei norite atlikti paiešką, arba "Esc" klavišą, kad uždaryti.
Blog thumbnail

Šventoji Žemė

Šventoji Žemė

Blog thumbnail

Vasario 25-29 d., 2020 m. 5d./4 n. Piligriminė kelionė po Izraelį-Palestiną Grupę lydės kun. Algirdas Toliatas ir vadovas iš Lietuvos. Kaina: 580 EUR + aviabilietai (nuo 100 EUR)   O, Jeruzale, dvelkianti pranašais, Trumpiausias kelias tarp dangaus ir žemės… Gražus vaikelis, nusvilęs pirštus, nuleidęs akis… O, Jeruzale, širdgėlos mieste, Su ašara, laukiančia aky… Kas nuplaus tavo kruvinas sienas?

Blog thumbnail

Piligrimystė Jeruzalėje: Biblijos moterų keliais

Piligrimystė Jeruzalėje: Biblijos moterų keliais

Blog thumbnail

Vasario 29 – kovo 7 d., 2020 m. Izraelis – Palestina. Kelionė skirta visoms moterims Kelionės lektorė biblistė dr. Ingrida Gudauskienė. Grupę lydės kun.Gediminas Tamošiūnas  ir kelionės vadovas iš Lietuvos. Kaina: 610 EUR + aviabilietai (nuo 150 EUR)     „Viešpatie, padėk man pažinti save, kad galėčiau pažinti Tave“ – taip meldėsi šv. Augustinas. Ši moterų piligrimystė

Blog thumbnail

Gruzijos kalnai ir šventovės

Gruzijos kalnai ir šventovės

Blog thumbnail

Keliaujant į Gruziją turbūt ne vienam kyla klausimas ar tai Europa, ar Azija? Daugybė krikščioniškų vienuolynų, bažnyčių – krikščioniškos civilizacijos pamatai šalį priartina prie Europos. Kita vertus, geografiškai mąstant, kas yra toliau Turkijos į Rytus yra Azija.
Lietuviai Gruzijos pavadinimą pasiskolino iš slavų, o tie – iš persiško termino Gurgan reiškiančio vilkų žemę. Gruzija nuo pat Antikos laikų iki XIX a. turėjo didžiulius kultūrinius, politinius saitus su Persija, tačiau išlaikė savitą kultūrą ir kalbą, priklausančią kartvelų kalbų grupei, todėl šalies gyventojai vadinosi kartvelai, o šalis – Sakartvelo. Vėliau, visą XIX a. Carinė Rusija skverbėsi į Kaukazą, taip po truputį vis atimdama iš Persijos ir Turkijos žemes. Jakaterinos II laikais iš Persijai pavaldžių Gruzijos autonominių sričių į Rusiją keliaudavo pasiuntiniai prašydami carienės padėti išvyti persus iš krikščioniškų žemių. Nuo pat Bizantijos žlugimo Gruzijos teritorijos liko paskutiniu krikščionybės bastijonu Rytuose, apsuptame Persijos ir Turkijos. Rytų krikščionys yra dominuojantys šalyje (~80 proc.gyventojų), o likusią dalį sudaro musulmonai, daugiausia azerai, iraniečiai, turkai. Traktuodama save kaip vieną pirmųjų krikščioniškos civilizacijos teritorijų, tęsiančių bizantiškosios krikščionybės sakralinį paveldą, Gruzija pasižymi unikalia architektūra, turinčia labai daug rytietiškų motyvų: mažai puošybos, daugiau misticizmo, mozaikų. Be puikios architektūros ir nuostabios gamtos patys gruzinai turi dideles atviras širdis, kurias būtinai atvers laukiamiems svečiams, tuomet ir bus, matyt, tinkamiausias laikas nuspręsti – Azija tai, ar Europa, jei kartais dar kiltų toks klausimas…

Blog thumbnail

Piligriminė kelionė į Jordaniją

Piligriminė kelionė į Jordaniją

Blog thumbnail

Šventos Jordanijos dykumos, su nužymėtais keliais į Pažadėtąją žemę, su atsiskyrėlių buveinėmis ir pirmųjų krikščionių bendruomenių bažnyčiomis, su kryžininkų ir jų priešininkų statytomis pilimis, tarpekliais ir jūromis, su dykumų rože Petra ir šiltosiomis versmėmis laukia smalsių turistų ir pamaldžių piligrimų.

Blog thumbnail

Izraelis – Palestina

Izraelis – Palestina

Blog thumbnail

O, Jeruzale, dvelkianti pranašais,
Trumpiausias kelias tarp dangaus ir žemės…
Gražus vaikelis, nusvilęs pirštus, nuleidęs akis…
O, Jeruzale, širdgėlos mieste,
Su ašara, laukiančia aky…
Kas nuplaus tavo kruvinas sienas?
O, Jeruzale, mano meile,
Rytoj žydės citrinmedžiai, džiūgaus alyvmedžiai, tavo akys šoks šokį ir
sugrįš balandžiai į šventus tavo bokštus.
Nizar Kabbani, Jeruzalė

Blog thumbnail

Šventoji žemė: Jordanija – Izraelis – Palestina

Šventoji žemė: Jordanija – Izraelis – Palestina

Blog thumbnail

Piligriminė kelionė į Šventąją žemę dažnam krikščioniui yra gyvenimo kelionė. Ji pritaikyta neskubantiems, skiriama laiko asmeninei maldai, vidiniams pamąstymams. Aplankysime Betliejų – Dovydo miestą, kuriame gimė Jėzus. Jeruzalė – visais laikais šventas miestas, kulminacinis kelionės atradimas. Pabuvosime Jeriche, viename iš seniausių pasaulio miestų, garsėjančiu skaniausiomis datulėmis. Keliaudami senuoju keliu per Judėjos dykumą, kuriuo ėjo ir Jėzus, pasieksime įspūdingame tarpeklyje įsikūrusį Jurgio vienuolyną. Aplankydami Karmelio kalną, susipažinsime su Karmelitų vienuolynų istorijos pradžia. Sinagogoje dalyvausime Šabo apeigose. Gėrėsimės įspūdinga Jordanijos architektūra bei išlikusias kultūriniais lobiais.
Aplankysime Petrą – legendinį nabatėjų miestą, laikomą aštuntuoju pasaulio stebuklu. 

Blog thumbnail

Roma-Vatikanas

Roma-Vatikanas

Blog thumbnail

Pirmieji Romos piligrimai lankė apaštalų ir kankinių kapus. Šventą kelionę jie pradėdavo Šv. Petro bazilikoje, paskui pagal Tiberį traukdavo Šv. Pauliaus bazilikos link. Pagerbę apaštalų kapus, piligrimai su giesmėmis ir vėliavomis pasukdavo keliu, iki šiol vadinamu Septynių bažnyčių keliu, vedančiu iki Šv. Sebastijono katakombų. Pasimeldę prie kankinių kapų, piligrimai grįždavo į miestą, pakeliui stabtelėdami Quo Vadis koplyčioje. Ant Celijaus kalvos jie surengdavo vakarienę po atviru dangumi, kūrendavo laužus, laužė duoną, gėrė vyną, giedojo giesmes ir šoko. Iš ryto eidavo į Lateraną. Pasimeldę Šv. Jono bazilikoje ir prie Šventųjų Laiptų, keliaudavo į Šv. Jeruzalės kryžiaus bažnyčią pagerbti Jėzaus Kryžiaus relikvijų. Išėjus pro Didžiuosius vartus, maldininkų procesija aplankydavo Šv. Lauryno diakono baziliką. Grįžę į miestą, traukdami Canto delle vanita (Tuštybių giesmę), eidavo prie paskutinio kelionės punkto – Švč. M. Marijos Didžiosios bazilikos.

Blog thumbnail

Gruzijos kalnai ir šventovės

Gruzijos kalnai ir šventovės

Blog thumbnail

Legendomis apipinta Gruzija sužavės net ir patyrusį keliautoją. Nuostabiu kraštovaizdžiu ir itin turtingu istoriniu-architektūriniu palikimu išsiskirianti šalis kasmet pritraukia daugybę gamtos mylėtojų ir piligrimų. Pakeliavę po kalnuose esančius, nuostabius šalies senuosius vienuolynus, pabuvoję šalia tolimus amžius menančių šventųjų atvaizdų savo širdis pripildysime jų šventumu ir stiprybe….

Blog thumbnail

Didieji ispanų mistikai. Šv.Teresė Avilietė ir šv. Kryžiaus Jonas

Didieji ispanų mistikai. Šv.Teresė Avilietė ir šv. Kryžiaus Jonas

Blog thumbnail

Sakoma, kad kiekvienas amžius „atranda“ savo šventąjį, ir dažniausiai jis įkūnija savybes, kurių tuo metu kaip tik trūksta. Šv. Jėzaus Teresę ir šv. Kryžiaus Joną dabar, beveik po penkių šimtų metų, „atrado“ ne tik arti ir toli gyvenantys užsieniečiai, bet ir patys ispanai. Greičiausiai jų paslaptis slypi ne tame, kad jie pasiekė aukščiausias dvasios viršūnes ir nubrėžė kelią į jas, ir ne tame, kad kaip tik jie sukūrė simbolius, iki šiol „atrakinančius“ dvasinės psichologijos paradoksus. Svarbiausia yra jų pamoka kasdienybei: gyventi drąsiai ir kiekvieną dieną po dvi valandas „praktikuoti“ ne tik maldą, bet ir… džiaugsmą.

Blog thumbnail

Ispanija. Šiaurinis šv. Jokūbo kelias (Camino Norte)

Ispanija. Šiaurinis šv. Jokūbo kelias (Camino Norte)

Blog thumbnail

Į Santiago de Compostelle miestą, kaip ir į Romą, galima nukeliauti skirtingais keliais. Visi šie piligrimų praminti keliai, išsaugojo archaiškas tradicijas, legendomis apipintus viduramžiškus vienuolynus ir miniatiūrines koplytėles dedikuotas įvairiausiems šventiesiems, keltiškus kryžius ir koplytstulpius. Vienur ar kitur persipinantys arba susikertantys keliai, vėliau susilieja į vieną Prancūzišką kelią, vedantį į Švento Jokūbo miestą.

Blog thumbnail

Šv. Jokūbo kelias per Čenstakavą ir Lurdą

Šv. Jokūbo kelias per Čenstakavą ir Lurdą

Blog thumbnail

Jei trokštate nekasdieniškos, prasmingos ir malonėmis apdovanojančios kelionės, ši kryptis jums! Kelionė į Santjago primena kelionę-meditaciją. Šiandien sustoti ir tiesiog pabūti taip, kaip norisi, stebėti paukščius, save ir stebėtis smulkmenomis daugeliui iš mūsų yra prabanga. Ši kelionė kartu yra ir žemiška, ir stebuklinga, talpinanti savyje daugybę ramybės ir susitaikymo valandėlių, tad siūlome tapti šios nepaprastos patirties bendrakeleiviu.

Blog thumbnail

Portugalijos šventovės. Fatima

Portugalijos šventovės. Fatima

Blog thumbnail

Rugpjūčio 01 – 08 d., 2020 m. Portugalija. Piligriminė-pažintinė kelionė Su kelionės vadovu iš Lietuvos Kaina 580 EUR + aviabilietai (nuo 250 EUR) Išvykimas Vilnius – Lisabona Skrydis namo Porto – Vilnius Į kelionės kainą įskaičiuota • Kelionė patogiu autobusu; • 7 nakvynės su pusryčiais 3 žv. viešbučiuose (dviviečiuose kambariuose); • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Blog thumbnail

Provansas ir Lurdas

Provansas ir Lurdas

Blog thumbnail

Birželio 28 – liepos 5 d., 2020 m. Prancūzija. Pažintinė kelionė. 8d/n. Kaina: 680 EUR + aviabilietai (nuo 350  EUR) Išvykimas  Vilnius – Nica Skrydis namo  Tulūza – Vilnius Į kelionės kainą įskaičiuota – kelionė patogiu mikroautobusu; – 7 nakvynės su pusryčiais ekonominės klasės viešbučiuose ar svečių namuose; – kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos; –

Blog thumbnail

Šventoji žemė. Izraelis su Negevo dykuma

Šventoji žemė. Izraelis su Negevo dykuma

Blog thumbnail

4000 Dievo veikimo žmonijos istorijoje metų sukūrė Šventąją Žemę, apdovanotą ypatingomis Dievo malonėmis. Šios istorijos kulminacija – tai Jėzaus gyvenimas, mirtis ir prisikėlimas. Geroji Naujiena, amžiais liudijanti gyvenimo pergalę prieš mirtį. Daugeliui ši piligrimystė tampa gyvenimo kelione. Kelionė po Šventąją Žemę lyginama su atversta Biblija, skaitoma iš naujo… Regint Nazaretą, kuriame gyveno Mergelė Marija, ir angelas Gabrielius jai apreiškė Dievo Sūnaus įsikūnijimą, aplankius Betliejų, kuriame gimė pasaulio Išganytojas, Galilėjos ežerą, kur buvo pašaukti pirmieji apaštalai, matę Jėzaus stebuklus, pažvelgus į Jeruzalę nuo Alyvų kalno, aplankius Kapo baziliką, iškilusią ant Golgotos kalno, sakoma, atsiveria „penktoji evangelija“, kurią liudija pati Šventoji Žemė kiekvienam ją aplankiusiam piligrimui. Šioje žemėje, kur susipina tautos ir religijos, galima arčiau pažinti pasaulio bažnyčios, tautų ir unikalios krašto gamtos įvairovę.

Blog thumbnail

Piligriminė kelionė į Medjugorje

Piligriminė kelionė į Medjugorje

Blog thumbnail

Medjugorje, miestelis Bosnijoje Hercegovinoje, jau kelis dešimtmečius garsėja kaip Šv. Mergelės Marijos apsireiškimų vieta. 1981 m. birželio 24 d. Medjugorje (Bosnijoje) šešiems vaikams pirmą kartą apsireiškė Dievo Motina, pasivadinusi Taikos Karaliene. Nuo tos dienos Viešpaties Motina apsireiškia kiekvieną dieną ir kartą per mėnesį siunčia savo prašymą visai žmonijai.