+370 671 19931
Paspauskite "Enter", jei norite atlikti paiešką, arba "Esc" klavišą, kad uždaryti.

Istorija

Priešistoriniai laikai ir Antika.

Romą ant Palatino kalvos geležies amžiuje įkūrė lotynų gentys. Pirmieji gyventojai buvo avių augintojai (apie 800–750 m. pr. m. e.), vėliau užsiėmę ir amatais bei prekyba su kaimynais.

Pagal legendą, pirmąkart užrašytą Livijaus, Romą 753 m. pr. m. e. įkūrė Romulas. Nužudęs savo dvynį brolį Remą, Romulas tapo pirmuoju Romos karaliumi. Nuo šios datos romėnai skaičiavo metus (Ad urbe condita arba A. U.C). Pasak legendos, Romą įkūrė vyrai, kurie netrukus nusprendė pagrobti moterų iš sabinų genties.

Po Romulo buvo dar šeši karaliai. Numa Pompilijus (apie 715–673 m. pr. m. e.) savo karaliavimo laikotarpiu įvedė Vestos kultą, o Ankus Marcijus (642–617 m. pr. m. e.) išplėtė Romos kontroliuojamą teritoriją iki pat Tirėnų jūros. Gyventojai tuo metu dalijosi į dvi grupes – patricijus, kurie priklausė aristokratijai, ir plebėjus, kurie buvo laisvi Romos gyventojai, tačiau neturėjo jokių politinių teisių.

Viena didžiausių prakartėlių kasmet įrengiama šventųjų Kosma ir Damiano bažnyčioje Imperatoriškuose Romos forumuose. Šioje prakartėlėje galima pamatyti ne tik pagrindiniai šventosios šeimos personažus, bet ir kruopščiai išskaptuotos miestiečių skulptūrėlės. Nuo 1780 m. figūrėles drožė šeši medžio meistrai, kasmet prie scenos pridėdami po vieną naują figūrą. Tai truko 40 metų… Figūrėlės, vaizduojančios aistokratus, aprengtos puikios kokybės audinių drabužiais. Prakartėlių meistrais garsėja Neapolis,o Romos miestas nusipirko ir restauravo šią prakartėlę 1930 m. 

GAILESTINGUMO METŲ KELIAS VEDANTIS Į ROMĄ

Legendinė Roma išaugusi ant septynių kalvų – tikras miestas-muziejus istorijos mėgėjams, meno gerbėjams. O ką šis Amžinas miestas gali duoti piligrimams?

Jubiliejinius Gailestingumo metus popiežius Pranciškus paskelbė Vatikane ir Romoje iškilmingai atidarydamas keturių didžiųjų bazilikų duris. Vilniuje taip pat buvo atvertos ketverios Gailestingumo durys. Aplankę šventoves Vilniaus mieste, apkeliavę visą Lietuvą, galbūt užsukę ir kaimyninę Lenkiją, piligrimai plūstelėjo į Romą. Iš tiesų Jubiliejiniai metai į Šventąjį miestą pritraukė daugybę maldininkų iš viso pasaulio. Nuo Angelo pilies iki Didžiosios Vatikano bazilikos nusidriekė simbolinis Gailestingumo kelias, vedantis prie šv. Petro kapo. Keli sustojimai skirti maldai ir meditacijai.

GAILESTINGUMO METŲ KELIAS VEDANTIS Į ROMĄ

Viduramžiais atvykę į Šventą miestą tradiciškai piligrimai lankė keturias didžiąsias popiežiškąsias bazilikas, kuriose saugomos šventosios relikvijos, katakombas, kur palaidoti pirmieji krikščionys kankiniai, kitas šventas vietas, dažniausiai susijusias su pirmosiomis krikščionių bendruomenėmis ir kankiniais. Tradicijos išliko iki mūsų dienų. Didžiausioje pasaulio krikščionių šventovėje šv.Petro bazilikoje galima aplankyti popiežiaus pirmtaku laikomo apaštalo šv.Petro kapą, o šv.Petro aikštėje dalyvaujant popiežiškoje audiencijoje nesunkiai galima pamatyti ir patį popiežių, pasikėlus į bazilikos kupolą verta pasigrožėti nuostabia Romos miesto panorama. Jei lieka jėgų, siūlome aplankyti Vatikano muziejaus lobyno labirintus. Tradiciškai Šv. Petro aikštėje statoma viena didžiausių Romoje Kalėdinė eglutė, gatvelėse aplink Vatikaną galima nusipirkti pigių devocionalijų.

Šv. Marijos Didžiojoje (Santa Maria Maggiore) bazilikoje saugoma relikvija – medinės ėdžių, kuriose buvo paguldytas gimęs kūdikėlis Jėzus, lentelės. Šventoji Elena,imperatoriaus Konstantino motina, šią brangią relikviją atgabeno iš Betliejaus. Prieš Kalėdas bazilikoje, tam skirtoje nišoje, brangioji relikvija nunešama į prakartėlę. Viskas sustatoma taip, kaip Betliejuje, kur gimė Jėzus. Tradiciškai šioje bazilikoje būdavo aukojamos pirmosios Kalėdų Mišios. Bazilikos varpų skambėjimas Kūčių vidurnaktį romiečiams ir šiandien praneša apie Kalėdų pradžią.

GAILESTINGUMO METŲ KELIAS VEDANTIS Į ROMĄ

Kalėdų laikotarpiu dažnai lankoma Šventasis kūdikėlis (Santa Bambino), laikomas Šventos Marijos Dangaus altoriaus bažnyčioje (Santa Maria Aracoeli). XV amžiuje ši skulptūrėlė buvo išskaptuota brolio pranciškono iš alyvmedžio, augusio Getsemanės sode Jeruzalėje. Pasak legendos, kai ji buvo baigta, angelo ranka ją stebuklingai nudažiusi įvairiomis spalvomis. Vėliau skulptūrėlė papuolė į laivą gabenusį į Romą prekes, tačiau laivas pateko į audrą ir nuskendo,o Santa Bambino skulptūrėlė buvo stebuklingai išplukdyta į krantą ir pateko į Marijos Dangaus altoriaus bažnyčią ant Kapitolijaus kalvos. Ji garsėjo stebuklais gydančiais įvairias ligas, o ypač gydančiais nevaisingas moteris. Legenda pasakoja, kad Kalėdų naktį kūdikis paliekantis bažnyčią, keliaujantis per miestą ir lankantis vaikus. Šventajam kūdikiui Romos vaikai rašo Kalėdų laiškus, per Kalėdas gieda giesmes. Kūčių vakarą statula pastatoma bažnyčios prakartėlėje, o Trijų karalių dieną iškilminga procesija nešdama skulptūrėlę leidžiasi stačiais bažnyčios laiptais turinčiais daugiau nei 120 pakopų. Į šią procesiją atiduoti pagarbą mažąjam Romos karaliui suplūsta tūkstančiai žmonių.

Legendinė Roma išaugusi ant septynių kalvų – tikras miestas-muziejus istorijos mėgėjams, meno gerbėjams. O ką šis Amžinas miestas gali duoti piligrimams? Keliaukime kartu ir pamatykime, Juk kaip sakoma – geriau vieną kartą pamatyti savo akimis ir patirti, nei daug kartų perskaityri.

Žemėlapis

Kelionės į Romą


Warning: array_merge_recursive(): Argument #1 is not an array in /home/muilis/domains/mundusmirabilis.lt/public_html/wp-content/themes/goto/elementor/widgets/tour-post.php on line 288

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/muilis/domains/mundusmirabilis.lt/public_html/wp-content/themes/goto/elementor/widgets/tour-post.php on line 288
€580 + Tour list image

Pažink Belgiją kitaip. Gurmanų kelionė

Pažintinės, Specializuotos
2020-04-21
- 2020-04-28
Belgija Belgija…. Ši maža Europos šalis žinoma turbūt kiekvienam. Vieniems žmonėms Belgija asocijuojasi su griežtu ir šaltu Br...
8 dienos
€1,990 + Tour list image

Etiopija.Trijų karalių šventė. Timket festivalis

Pažintinės, Piligriminės
2020-01-13
- 2020-03-26
Etiopija yra viena iš seniausių šalių ne tik Afrikos žemyne, bet ir visame pasaulyje, išsaugojusi archaišką civilizaciją, seniau...
14 dienų
€1,100 + Tour list image

Šiaurės ir Pietų Indija su poilsiu prie vandenyno

Pažintinės, Poilsinės
2019-12-27
- 2020-01-10
Dar vienas žvilgsnis į neišsemiamų lobių kupiną Indiją.... Susipažinsime su šalies gamta, papročiais, religijomis ir itin įsp...
15 dienų
€1,950 + Tour list image

Meksika – Gvatemala su poilsiu Belize

Pažintinės, Poilsinės
2019-11-21
- 2019-12-06
Pažintinė kelionė su poilsiu Belize
16 dienų
€1,255 + Tour list image

Pietų Indija. Dievų ir prieskonių kraštas.

Pažintinės
2019-11-16
- 2019-11-30
Indija pilna dinamizmo ir spalvų, bet ryškiausiai jos atsiskleidžia Pietuose, kur daug saulės ir žalumos, keri džiunglės ir netik...
15 dienų
€800 + Tour list image

Šventoji žemė. Izraelis – Palestina

Pažintinės, Piligriminės
2019-10-19
- 2019-10-26
Jeruzalė - visais laikais šventas miestas, kulminacinis kelionės atradimas.
8 dienos