Islandija: geizeriai, ledynai,ugnikalniai

Birželio 22 - birželio 29; birželio 29 - liepos 6; liepos 6 - 13; liepos 13 - 20; liepos 20 - 27; liepos 27 - rugpjūčio 3.
2018 m.

Islandija. Pažintinė kelionė su poilsiu kalnuose
Kaina: 1290 Eur + lėktuvo bilietai (nuo 300 eur)

Nuostabi Islandijos gamta pakeri kiekvieną, panorusį ją geriau pažinti. Keliaudami po šią šalį tikrai atrasite kažką nauja, neregėta ir neįtikėtina. Geologiniu požiūriu Islandija yra labai aktyvi – tirpsta ledynai, veržiasi ugnikalniai, formuojasi naujos upės, senos išdžiūsta, todėl kelionė yra žavi ir nenuspėjama. Į Islandiją galima keliauti daug kartų, nes su kiekviena nauja išvyka, ši šalis atrodo kitokia, kaskart meta naujus iššūkius ir neleidžia nuobodžiauti.

 

Kelionės programa

1 diena. Vilnius – Europos miestas – Keflavikas
Skrydis Vilnius – Europos miestas – Keflavikas. Atskrendame į Islandiją ir vykstame į nakvynės vietą jaukiuose vasaros namukuose. Įsikūrę gaminame vakarienę. Prie gardžios vakarienės stalo bus proga visiems keliautojams geriau susipažinti. Nakvynė nameliuose.

                    Tomas ir Artūras  Nameliai. Islandija

2 diena. „Auksinis ratas“: kriokliai, geizeriai ir slėniai
Pusryčiai. 9.00 valandą ryto išvykstame iš vasaros namukų. Kelionę pradedame vadinamuoju „Auksiniu ratu“ – šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos „auksiniai“ objektai. Pirmasis „auksinis“ objektas – Gulfosas (Gullfoss, liet. „auksinis krioklys“). Tai įspūdingiausias Islandijos krioklys, kurio galybe gėrėsimės iš įvairių vietų. Kelią link antrojo “auksinio“ objekto – Geizyri Strokkuro (apie 15 km) – parodys į dangų besiveržiantys dūmai, matomi iš tolo. Tai iš žemės gelmių šilumą imančios karštosios versmės ir verdantys purvo telkiniai, kurių temperatūra gali siekti net iki +125 laipsnių. Strokkuras – aktyviausias Islandijos geizeris, kas kelias minutes išsiveržiantis net į 30 m aukštį. Trečiasis lankytinas "Auksinio rato" objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, įskilęs taip, kad po daugelio metų šis plyšys Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Altingo (seniausias iki šiol veikiantis parlamentas pasaulyje) susirinkimo vieta. Pakeliui matomas nuostabus Islandijos kraštovaizdis. Pasigrožėję „Auksinio rato“ objektais, grįžtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

                         Islandija. Kriokliai  Islandija.Geizeriai

3 diena. Kopiame į Heklą!
Pusryčiai. 9.00 valandą ryto pradedame kelionę pietų krantine (50 km), garsėjančia veikiančiu ugnikalniu Hekla (aukštis – 1491 m). Tai vienas iš aktyviausių Europos ugnikalnių, išsiveržiantis kas 10 metų. Nuo 2008 m. laukiamas jo naujas išsiveržimas. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, jog Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės ledinė kepurė matoma daugelio mylių atstumu. Apžiūrime įspūdingas Heklos apylinkes ir kopiame į Heklą. Kopdami pamatysime mažuosius Heklos kraterius, ledu padengtą didįjį kraterį, atsivers nuostabūs apylinkių vaizdai, ugnikalnio viršūnėje esant geram matomumui stebėsime Atlanto vandenyną, ledynus ir slėnius. Pagal pageidavimą galėsime aplankyti spalvotus kalnus Landmannalaugar. Grįžtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

                           Islandija. Hekla  Hekla. Islandija

4 diena. Vykstame į piečiausią Islandijos tašką
Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfossa. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogarą, kuriame veikia kraštotyros muziejus. Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafosso krioklių. Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančia bazalto stulpais bei juoduoju paplūdimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas. Už papildomą mokestį galima paplaukioti amfibijomis. Grįžtame į vasaros namukus, gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

                  Krioklys. Islandija  Arka. Islandija

5 diena. Ledynai ir ledkalniai (apie 300 km)
Pusryčiai. 8.00 valandą išvykstame prie Vatnajokudlio ledyno, užimančio 8 tūkst. km2, kurio ledo dangos storis siekia 1000 m, o aukščiausia ledyno (taip pat ir visos Islandijos) viršūnė – 2110 m virš jūros lygio. Pagal pageidavimą leisimės į nepamirštamą ir kvapą gniaužiantį kopimą ledynais (taikomas papildomas mokestis). Toliau vykstame Skaftafell nacionalinio parko kryptimi. Pakeliui grožėsimės nuo Vatnos ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų - Jokulsarlono ir Breidamerkurjokulio: pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius (pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje), pasiplaukiosime laivu – amfibija po ledyno atšakas. Grįžtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

                                       Ledynas. Islandija

6 diena. Pagaliau ir sostinė – Reikjavikas
Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkstančių). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, parlamentas. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinius paukščius) ir žvejosime. Keliaujame į vasaros namukus, gaminame pačių sugautas žuvis. Vakarieniaujame. Nakvynė nameliuose.

               Reykjavik. Islandija  Halgrim. Islandija.

7 diena. Reikjaneso pusiasalis
Pusryčiai. 9.00 valandą vykstame prie giliausio Islandijos ežero Kleifarvatn (jo gylis vietomis siekia iki 97 metrų ir užima 8 km2). Toliau vykstame į Keflaviko miestą. Šis miestas apipintas daugybe legendų apie trolius. Pamatysime trolius ir jų urvus. Visai šalia yra įsikūrusi Žydroji lagūna (Blaa Lonid) – viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 1000 m gylio žemės gelmių. Ilsėsimės prie karštųjų versmių. Vakare kelionės vadovai paruoš tradicinę islandišką vakarienę, bus ragaujami nacionaliniai taurieji gėrimai. Nakvynė nameliuose.

                  Žydroji lagūna. Islandija

8 diena. Laukia kelionė namo!
Pusryčiai. Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio laiko galėsime aplankyti dar kelias įdomias vietas. Su savo kelionės bagažu vykstame į Keflaviko oro uostą. Skrydis: Keflavikas – Europos miestas – Vilnius.

Kelionės vadovai - Tomas ir Artūras. Žr. http://www.atraskislandija.lt/

KELIONĖS METU VADOVAI YRA PARUOŠĘ STAIGMENŲ!

Į kelionės kainą įskaičiuota:
7 nakvynės vasaros namukuose
Ekskursinė programa, automobiliai, kuras, vairuotojo paslaugos
Grupės vadovo paslaugos

Pastabos
Gaminamam maistui reikia turėti – apie 100 € (maistas perkamas Islandijoje)
Pramogoms siūlome turėti - apie 100 €: amfibijos, lankytinos vietos, maudynės, suvenyrai
Dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai

Kelionės maršrutas ir programa gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų ir/ar kintančių gamtos objektų.

Nuvažiuosime apie 3000 km.

Užsisakyti kelionę