+370 671 19931
Paspauskite "Enter", jei norite atlikti paiešką, arba "Esc" klavišą, kad uždaryti.

Istorija

Manoma, kad pirmieji Islandijos gyventojai buvo airių vienuoliai, atsikėlę čia apie 800 m. IX amžiaus pabaigoje bei X amžiuje čia atsikėlė norvegų vikingai. Pirmasis vikingas Islandijoje buvo Flokis Vilgerdarsonas (Flóki Vilgerðarson), jis salai suteikė ir dabartinį pavadinimą. 930 m. įkurtas ilgiausiai pasaulyje veikiantis parlamentas Altingas (Alþingi).

985 m. už nužudymą iš salos buvo ištremtas Erikas Rudasis. Išplaukęs į vakarus jis atrado Grenlandiją. Eriko Rudojo sūnus Leifas 1000 m., kaip manoma, atrado Ameriką ir pavadino ją Vinlandu.

300 metų Islandija buvo nepriklausoma, o 1262 m. tapo Norvegijos dalimi. Formaliai sala buvo Norvegijos kolonija iki 1814 m., o vėliau – Danijos priklausoma teritorija.

1918 m. Islandija įgijo dalinį suverenitetą. Po to, kai 1940 m. balandžio 9 d. Vokietija okupavo Daniją, Altingas nusprendė, kad Islandija turi tapti nepriklausoma, nors formaliai nepriklausomybė nebuvo paskelbta. Iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos į šią salą buvo įsikėlusios britų ir amerikiečių karinės pajėgos, kad Islandija nepatektų į vokiečių rankas. 1944 m. Islandijai suteikta visiška nepriklausomybė.

Po Antrojo pasaulinio karo Islandija tapo NATO nare, tačiau į Europos Sąjungą niekada nestojo. Tarp 1958 ir 1976 m. tarp Islandijos ir Jungtinės Karalystės vyko net trys „menkių karai“ dėl menkių žvejybos teisių.


ŠIAURĖS PAŠVAISČIŲ FENOMENAS

Pakerintis Islandijos gamtos grožis

Šiaurės pašvaistė – tai įspūdingas natūralus fenomenas, dažnai apibūdinamas kaip fantastinių spalvų šokis naktiniame Islandijos danguje. Žiema tai metas kada naktys yra ilgesnės o šiaurės pašvaistės ypač ryškios ir gražios. Dažnai jos būna baltos ar žalios spalvos, kiek rečiau rausvos ir violetinės. Lotyniškai šiaurės pašvaistė vadinama Aurora polaris, pagal Aurorą – romėnų aušros deivę, nes šis reiškinys primena aušrą. Senovėje šios šviesos buvo apipintos mitais ir legendomis, šiais laikais mokslininkai teigia kad poliarinė pašvaistė susidaro virš žemės ašigalių, kai energijos pilnos saulės vėjo dalelės susiduria su žemės atmosfera. Pašvaistė dažniausiai matoma juostos, lanko, spindulių, rūko arba dėmių formos. Sakoma kad ji paprastai pasirodo naktį nuo 17 iki 2 valandos ryto – yra reikalinga visiška tamsa bei kad naktis būtu giedra.

Žemėlapis

Kelionės į Islandiją

$712
$350

Tour list image

Ultimate Bali

Culinary, Cultural, Historic

0 review(s)

7 days

$1,280

Tour list image

Komodo Island

Honeymoon, Nautical

0 review(s)

21 days

$750

Tour list image

 

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *