Maroko mozaika

Spalio 21- lapkričio 1d. 2018 m.
Marokas. Nuo Atlanto vandenyno iki Sacharos dykumos. 
Grupę lydės vadovas iš Lietuvos.
Kaina: 980 eur + aviabilietas (nuo 200 eur)

 

 Marokas – unikalaus kraštovaizdžio žemė, kurioje susipynę kalnai, dykuma ir vandenynas. Karališkieji miestai, atspindintys saulę ir gamtos spalvas, rytietiško turgaus aromatai, šviežiausios alyvuogės ir egzotiški vaisiai...  Netoli nuo Marakešo - tikras Maroko stebuklas - vaizdingas 110 m aukščio Uzudo krioklys Aukštojo Atlaso kalnuose. Šalia krioklio žaliuojančioje giraitėje veikia nemažai vandens malūnų. Trijų pakopų kriokliu teka srauni El Abido upė. Visa tai - Marokas, tačiau šios kelionės giliausia patirtis - pažintis su Sacharos dykuma. Sachara – didžiausia atogrąžų dykuma Žemėje. Ji plyti Šiaurės Afrikoje. Savo plotu ji yra 130 kartų didesnė už Lietuvą ir savo dydžiu prilygsta Europai. Manoma, kad Sachara susiformavo prieš 5-6 tūkst. metų pasikeitus vietovės klimatui. Maroko Sachara per šalies pietus į pietryčius. Kartais net sunku įsivaizduoti, kad dykuma gali nušluoti miestus, išdžiovinti ežerus, išsiplėsti ir atimti dirbamos žemės plotus, taip pat suteikti prieglobstį ir namus. Dykumoje namus atrado klajokliai berberai, tuaregai, beduinai... Kelionė per dykumą kupranugariais, pėsčiomis, visureigiais palieka nepamirštamą įspūdį. Tie, kurie nakvojo po atviru dangumi, gali pajusti, kaip sustoja laikas, gimsta nauji reginiai ir netikėtas pojūtis, kad kiekvienas esame tik maža smėlio smiltelė begaliniame vėjo pustomo smėlio vandenyne...Taigi, šalin dvejones – keliaukime kartu!

 

Kelionės programa

1 diena. Vilnius – Kasablanka 
Skrydis Vilnius – Europos miestas –Kasablanka. Oro uoste pasitinka vietinis gidas, įsikuriame viešbutyje. Kasablanką – šalies verslo sostinė. Vietiniai berberai nedidelį miestelį vadino „Baltų namų miestu“, vėliau jį taip ėmė vadinti ir ispanai. Tai pilnas kontrastų šiuolaikiškas miestas, garsėjantis antra pagal dydį pasaulyje mečete, pavadinta Maroko karaliaus Hasano II vardu.Trumpa apžvalginė ekskursija po miesto centrą: Jungtinių Tautų Aikštė, Sacre Coeur prancūzų katedra, Mohamedo V-aikštė. Vakarienė,  nakvynė viešbutyje.

Kasablanka  Marokas    

2 diena. Kasablanka - Rabatas - Šefšauenas 
Po pusryčių lankome Kasablankos mečetę. Už papildomą mokestį galima pasigrožėti ištaigingu interjeru, retomis progomis naudojamu hamamu. Aplankę mečetę vykstame į Maroko sostinę Rabatą. Susipažįstame su imperatoriškojo miesto įžymybėmis: Karališkieji rūmai ir Mešuaras, rūmus supanti teritorija, apjuosta aukštoka siena. Įspūdingas Mohamedo V-ojo mauzoliejus, kuriame palaidotas karalius ir du jo sūnūs, laikomas modernios architektūros šedevru. Įdomiausia senojo Rabato dalis – Udajo tvirtovė su žaliuojančiais Andalūziškais sodais, jaukus arbatinės kiemelis, kuriame galima ramiai išgerti „marokietiško viskio“ – tradicinės mėtų arbatos ir paskanauti rytietiškų saldumynų. Baltos senamiesčio gatvelės atspindinčios saulę, apraizgytos ryškiaspalvėmis bugenvilijomis. Ant seniausių namų durų – Fatimos ranka, sauganti gyventojus nuo blogos akies ir nelaimių. Pasivaikščioję po senamiestį, vykstame į Šefšaueną.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Rabat Chefchaouen    

3 diena. Šefšauenas – Moulay Idriss – Volubilis – Fesas  
Pusryčiai. Pusryčiai. Vienas gražiausių Šiaurinio Maroko miestų Šefšauenas, dar vadinamas mėlynuoju miestu, Įsikūręs tarp Rifo kalnų viršūnių. Ant kalno stūkso tvirtovė-pilis, o indigo spalva šviečiantis senamiestis yra puikus andalūziškos ir marokietiškos architektūros pavyzdys. Čia tikras fotografų rojus. Miestelyje yra palyginus nedaug gyventojų, dar mažai ir turistų. Vietinės architektūros tradiciniai namai raudonais čerpių stogais, ryškiaspalvė keramika ir tekstilė, tradiciniais raštais ornamentuoti kilimai primena Aladino pasakas. Aplankę miestelį, keliaujame pasigrožėti netoliese esančiais kriokliais. Vėliau keliaujame į Fesą, sustojame prie Moulay Idriss šventojo kaimo ant aukštos kalvos, primenančios kupranugario nugarą. Tai svarbi musulmonų piligrimystės vieta, nes čia palaidotas Mulajus Idrisijus, Feso miesto įkūrėjas. Netoliese – Volubilis – antikos laikais svarbus miestas-centras, šiandien - geriausiai išlikusios romėniško miesto liekanos Šiaurės Afrikoje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fese.

Chefchaouen Chefchaouen Marokas

4 diena. Fesas
Pusryčiai. Fesas,bene seniausias Maroko imperatoriškas miestas, dar vadinamas Afrikos Atėnais, arabiškojo Maroko dvasiniu centru. Aukštomis sienomis apjuostas šurmuliuojantis Fes el Bali senamiestis išraizgytas klaidingu siaurų gatvelių labirintu staiga nukelia į praeitus šimtmečius. Prieskoniais nukloti prekystaliai, iš toli savo kvapus skleidžianti odų raugykla, triukšmingas geležies meistrų kvartalas, siūlų dažytojų, audėjų, stiklių, puodžių, žibintininkų, keramikos meistrų prekystaliai... Įeinant į odų raugyklas, dalijamos žalios mėtų šakelės, padedančios lankytojams ilgiau pasisvečiuoti odos gaminių parduotuvėlėse. Aplankome didžiausią Šiaurės Afrikoje Karouine mečetę, Bou Inania korano mokyklą, seniausią pasaulyje universitetą ir kitas istorines Feso vietas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fese.

Babušai Aliejus Odų gamykla

5 diena. Fesas - Mideltas-Ifranas – Erfoudas
Pusryčiai. Šiandien atsisveikiname su svetinguoju Fesu. Kylame į Vidurinius Atlaso kalnus, vykstame į Mideltą – Maroko aukštumas, kur auginami obuoliai ir kiti šaltesnį klimatą mėgstantys vaisiai. Trumpas sustojimas Maroko Šveicarija pramintame Ifrane. Tai prancūzų mėgstamas slidinėjimo kurortas, kurį supa žaliais miškais apaugę kalnai, suteikiančių šiam miesteliui ypatingą žavesį. Kamštinių ąžuolų giraitės, vešlių kedrų miškai, kuriuose smagiai bėgioja makakos. Važiuodami Ziz upės slėniu, pasiekiame Tafilatel regiono centrą – Erfoudo miestą, paskutinią žalią oazę prieš dykumą. Toliau prasideda Sacharos kopos. Įsikuriame jaukiame dykumos karavansarajuje. Palydėjus saulę - vakarienė ir nakvynė karavansarajuje.

 Marokas Marokas

6 diena. Sacharos dykuma
Smagu pasitikti patekančią saulę Sacharos dykumos kopose! Pusryčiams sugrįžtame į karavansarajų. Šiandien visa diena skirta dykumos tyrinėjimui, tikriems dykumos nuotykiams. Kelionę po dykumą pradedame džipais. Keliaujame iki dykumų druskų ežerėlio, giliausio dykumos plyšio, Khamlia kaimelio su išraiškingais Gnava muzikos atlikėjais. Grįžę ir pailsėję, sėdame ant kupranugarių ir pradedame romantišką žygį link dykumos oazės. Užkopę ant Erg Chebbi kopos, palydime besileidžiančią saulę. Vakaras svetingų tuaregų kompanijoje. Soti vakarienė prie laužo, dainos ir pasakojimai apie gyvenimo dykumoje paslaptis. Vakarienė ir nakvynė dykumos palapinėse arba karavansarajuje.

Marokas Marokas 

7 diena. Erfudas - Kvarzazetė 
Pusryčiai. Atsisveikiname su dykuma ir vykstame į Kvarzazetę, dėl gausybės kino studijų dar vadinamą Maroko Holivudu. Erfude aplankome Fosilijų kasyklas ir fabrikėlį. Kelias vingiuoja į Antiatlaso kalnus, „Šimto tvirtovių keliu“ palei Dades upę į žalią Tineghir oazę. Pakeliui apžiūrime klajokliškų berberų slėnių citadeles, vadinamas kasbas, kuriose kukliomis sąlygomis tebegyvena vietiniai žmonės. Lankome įspūdingąjį Todra Gorge, vadinamąjį Maroko Didįjį Kanjoną. Išgraužtą Dandės ir Todros upių. Įspūdingiausias yra Todros kanjono paskutinis puskilometris, kur tarpeklis susiaurėja iki dešimties metrų, o iš abiejų pusių jį supa stačios uolos. Čia savo jėgas išmėginti mėgsta alpinistai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kvarzazeteje.

Marokas Maroko kalnai Maroko kalnai

8 diena. Tizi-N‘Ticha – Ait Ben Haddou – Marakešas
Pusryčiai.Keliaujame per įspūdingą Tizi-N‘Ticha perėją per Didžiuosius Atlaso kalnus, aukščiausioje perėjoje pakildami į 2260 metrų aukštį. Pakeliui aplankome istorinį Ait Ben Haddou kaimą-tvirtovę, įsikūrusį prie buvusio karavanų kelio. Tai geriausiai išlikusi tradicinis įtvirtintas kaimas, kuriame iki šiol gyvenama. Čia buvo filmuota „Lorensas iš Arabijos“, „Nilo perlas“ „Mumija“, „Gladiatorius“ ir daug kitų filmų. Lankydami tvirtovę, užsukame į svečius pas vietinius gyventojus, kurie mielai vaišina mėtų arbata ir pasakoja apie savo kasdienišką gyvenimą. Po pietų atvykstame į Marakešą, dėl rusvų senamiesčio sienų pramintą „raudonuoju miestu“. Valdant net trims sultonų dinastijoms miestas buvo šalies sostinė, todėl čia gausu muziejų ir architektūros paminklų. Ekskursijos po miestą metu aplankome Kutubijos mečetę su aukščiausiu minareto bokštu papuoštu keturiais variniais gaubliais, kurie, pasak legendos, buvę gryno aukso. Ištaigingi Majorele sodai, Saadijų dinastijos kapai, elegantiški El Bahia rūmai su miniatiūriniais kiemeliais ir fontanais, statyti dviejų sultonų patarėjo savo mylimiausiai žmonai Bahiai ir kitoms trims žmonoms bei haremo moterims.Vakare siūlome nuotaikingą folklorinių šokių koncertą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Maroko kalnai 

9 diena. Marakešas - Ouzudo krioklys
Pusryčiai. Šiandien laukia įspūdingas pusdienis - kelionė prie Ouzudo krioklių Aukštojo Atlaso kalnuose. Netoli nuo Marakešo vaizdingas 110 m aukščio Uzudo krioklys - tikras Maroko stebuklas. Šalia krioklio žaliuojančioje giraitėje veikia nemažai vandens malūnų. Trijų pakopų kriokliu teka srauni El Abido upė. Pasigrožėję kriokliu grįžtame į Marakešo senamiestį -  Medina. Aukštomis sienomis apjuostas senamiestis, išvagotas siauromis gatvelėmis, kuriose įsikūrę amatininkai, odininkai, kilimų audėjai, juvelyrai... Čia žmonės gyvena ir dirba kaip prieš kelis šimtus metų. Svečiuojamės tradicinės medicinos vaistinėje, kur siūlomi vaistai nuo rimtų ir pramanytų ligų. Vakare būtina pamatyti centrinę Marakešo aikštę - Jaama El Fna (išvertus „Nukirstų galvų aikštė“). Pasakojama, kad šioje vietoje kažkada nukirsdavo galvas, o žydai turėdavo jas sūdyti ir iškabindavo ant sienos... Tai tikras teatras po atviru dangumi, o jo dalyviai - jogai, gyvačių kerėtojai, būrėjai, žiniuoniai, šokėjai, prekeiviai vaisiais bei egzotiškais prieskoniais, kostiumuoti vandens pardavėjai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

 Marokas_9.jpg - 103.96 kb Marokas. Kus kusas Cascades_Ouzoud.jpg - 252.94 kb

10 diena. Marakešas - Essauira - Safi
Pusryčiai.Vykstame link Atlanto vandenyno, į vėjų miestą, buvusį portugalų žvejybos uostą – Esaouirą. Kelias vingiuoja per aragano medžių giraites, su mikliomis ožkomis, ramiai balansuojančiomis aragano medžių šakose. Sustojame vietinių moterų koopertyve, kur galima pamatyti tradiciniu būdu gaminamą aragano aliejų, įsigyti vietinės produkcijos, patiems išbandyti akmenines girnas ir dubenėlius. Nuo stačių uolų, lyg milžiniškų apžvalginių terasų, atsiveria Atlanto vandenynas. XVI a portugalų įkurto miesto pavadinimas „Essaouira“ reiškia „gražus paveikslas“. Kurortinis miestelis – uostas – garsėja gurmaniškais žuvies restoranėliais, spalvinga architektūra, paplūdimiais. Užsukę į šviežių žuvų turgų, aplankome senąją citadelę, pasivaikščiojame po Mediną su daugybe menininkų krautuvėlių, hamamų ir gatvėse koncertuojančių gnavos muzikantų. Likęs laisvas laikas skirtas maudynėms, žuvies patiekalų ragavimui.Vaizdingu vandenyno pakrantės keliu keliaujame į Safi. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje  paplūdimyje.

Maroko muzikantas Aragano medis\

Regina Cascades3.jpg - 166.87 kb

11 diena. Skrydis į Lietuvą.
Pusryčiai. Išvykstame į oro uostą.Skrydis į Lietuvą.

Marokas Marokas Marokas

Marokas Essaouira pakrantė

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Kelionė patogiu transportu autobusu/mikroautobusu (priklausomai nuo grupės dydžio)
• 9 nakvynės 3-4* viešbučiuose ar riaduose dviviečiuose kambariuose su pusryčiais ir vakarienėmis
• 1 nakvynė beduinų palapinėje arba karavansarajuje
• Ekskursinė programa su vietiniu gidu ir vadovu iš Lietuvos
• Įėjimai į lankomus objektus pagal programą
• Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (asmenims nuo 65 metų yra papildomos sąlygos)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Lėktuvo bilietas Vilnius – Kasablanka – Vilnius (nuo 300 Eur)
• Jodinėjimas kupranugariais – 15-25 Eur
• Kelionė džipais ~20 Eur
• Folklorinė programa Fese ~25 Eur
• Mečetė Kasablankoje – 12 Eur
• Žuvies patiekalų ragavimas Esauiroje ~15 Eur
• Hamamas – 35 Eur
• Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (rekomenduojama po 2+3 Eur per dieną)

Pastabos
• Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.
• Kelionės programos lankomų objektų tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
• Kelionei reikalingas pasas, kuris galiotų ne mažiau, nei 6 mėn. nuo kelionės pabaigos.
• Grupės dydis - 15-20 žmonių. Esant mažesnei grupei, nei minimalus keliautojų skaičius, kelionė gali būti vykdoma perskaičiavus kainą mažesnei grupei.

 
Užsisakyti kelionę
Naujausios Kelionės:
Spalio 21- lapkričio 1d. 2018 m.
Marokas. Nuo Atlanto vandenyno iki Sacharos dykumos. 
Grupę lydės vadovas iš Lietuvos.
Kaina: 980 eur + aviabilietas (nuo 200 eur)
Maroko mozaika
Spalio 18-23 d. 2018 m.
Italija.Pažintinė - piligriminė kelionė į Romą
Kaina: 380 Eur + aviabilietas (nuo 150 Eur)
Roma - Vatikanas