Roma - Vatikanas

Spalio 18-23 d. 2018 m.
Italija.Pažintinė - piligriminė kelionė į Romą
Kaina: 380 Eur + aviabilietas (nuo 150 Eur)

Pirmieji Romos piligrimai lankė apaštalų ir kankinių kapus. Šventą kelionę jie pradėdavo Šv. Petro bazilikoje, paskui pagal Tiberį traukdavo Šv. Pauliaus bazilikos link. Pagerbę apaštalų kapus, piligrimai su giesmėmis ir vėliavomis pasukdavo keliu, iki šiol vadinamu Septynių bažnyčių keliu, vedančiu iki Šv. Sebastijono katakombų. Pasimeldę prie kankinių kapų, piligrimai grįždavo į miestą, pakeliui stabtelėdami Quo Vadis koplyčioje. Ant Celijaus kalvos jie surengdavo vakarienę po atviru dangumi, kūrendavo laužus, laužė duoną, gėrė vyną, giedojo giesmes ir šoko. Iš ryto eidavo į Lateraną. Pasimeldę Šv. Jono bazilikoje ir prie Šventųjų Laiptų, keliaudavo į Šv. Jeruzalės kryžiaus bažnyčią pagerbti Jėzaus Kryžiaus relikvijų. Išėjus pro Didžiuosius vartus, maldininkų procesija aplankydavo Šv. Lauryno diakono baziliką. Grįžę į miestą, traukdami Canto delle vanita (Tuštybių giesmę), eidavo prie paskutinio kelionės punkto - Švč. M. Marijos Didžiosios bazilikos...  

Kelionės programa

1 diena. Vilnius – Roma.
Skrydis Vilnius – Roma. Atvykstame į Romos oro uostą. Vietiniu transportu vykstame į viešbutį ir įsikuriame. Po trumpo poilsio pradedame pažintį su Roma: Šv. Jono Laterano bazilika – Romos katedra. Tai pirmoji imperatoriaus Konstantino nurodymu pastatyta krikščionių šventovė, viena iš keturių svarbiausių šventojo miesto bazilikų.  Konstantino motinos šv. Elenos į Romą atgabenti Šventieji laiptai ir Šventų švenčiausia popiežiškoji koplyčia. Šv.Kryžiaus bazilika, kurioje saugomos Konstantino motinos šv. Elenos iš Šventosios Žemės į Romą pargabentos relikvijos. Šv. Mišios. Laisvas laikas pasigrožėti vakarine Roma. Nakvynė viešbutyje.

 


2 diena. Vatikanas.  
Pusryčiai. Šiandien lankysime mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną. Vatikano muziejus – vienas iš didžiausių pasaulio meno lobynų (Rafaelio ištapyti popiežių apartamentai, Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, kurioje renkamas popiežius, Pinakoteka – popiežiškoji paveikslų galerija ir kt.). Šv. Petro bazilika – didžiausia ir svarbiausia pasaulio katalikų bažnyčia, pastatyta ant šv. Petro kapo, šalia Nerono cirko. Didingoje bazilikoje matysime ankstyviausią ir tobuliausią Mikelandželo kūrinį - “Pieta”, iškalbingas Berninio ir jo mokinių sukurtas skulptūras, aplankysime apaštalo Petro kapo kriptą, popiežių palaidojimo vietas. Siūlome pasigėrėti Romos panorama nuo Mikelandželo suprojektuoto dvigubo bazilikos kupolo, į kurį veda 330 pakopų laipteliai. Laisvas laikas, kurio metu galima nusipirkti suvenyrų, pasimėgauti itališkais ledais ar užsukti į itališko maisto restoraną. Šv.Mišios. Nakvynė viešbutyje.


3 diena. Santa Maria Maggiore  - Koliziejus.  
Pusryčiai. Tęsime piligriminę kelionę po Romą. Santa Maria Maggiore (Švč. Mergelės Marijos Didžioji) arba Dievo Motinos Snieginės bažnyčia - didžiausia Romos bazilika, skirta Mergelei Marijai. Čia saugoma Betliejaus ėdžių relikvija. Vienos seniausių Romoje mozaikos, garsių meistrų darbai, Mergelės Marijos ikona, tikima, buvo nutapyta apaštalo Luko. Šioje bazilikoje ilsisi ir vienas iš žymiausiu Romos ir pasaulio istorijoje menininkų Berninis.. šv. Mišios. Vėliau pasivaikščiosime po antikinę Romą: Koliziejus, Palatino kalva ant kurios pasak tradicijos gimė ir augo miesto įkūrėjai Romulas ir Remulas. Antikiniai Romos forumai, menantys auksinius imperijos amžius. Venecijos aikštė su grandioziniu Tautos Altoriumi - paminklu skirtu Italijos suvienijimui. Nakvynė viešbutyje.


4 diena. Katakombos. Šv. Pauliaus už sienų bazilika.  
Po pusryčių keliausime antikos laikų keliu Via Appia, kuriuo kažkada ėjo šv. Petras sutikęs kelyje Mokytoją, traukė minios pilligrimų... Lankome katakombas, kur buvo laidojami pirmieji krikščionys. Nuo iškalbingo Cecilijos Metelos mauzoliejaus prasideda vaizdingiausia Apijaus kelio atkarpa su senais grindinio akmenimis, romėniškų antkapių liekanomis, kiparisais ir akvedukų arkadomis, vedanti per laukus. Esant galimybei, katakombose švenčiame Mišias. Po pietų lankome vieną iš keturių svarbiausių Romos bazilikų – Šv. Pauliaus už sienų pastatytų ant šv. Pauliaus kapo. Apaštalas Paulius buvo nukirsdintas imperatoriaus Nerono nurodymu į pietus nuo Romos esančioje vietovėje, Nukirsta jo galva, pasakojama, atsimušė į žemę tris karus ir tose vietose ištryško trys šaltiniai... Gailestingumo durys, įspūdingas vidinis bažnyčios kiemelis su grakščiomis įvijinėmis kolonomis...Nakvynė viešbutyje.


5 diena. Romos senamiestis.  
Pusryčiai. Sekmadienio šv. Mišios Vatikane, Šv. Petro aikštėje. Tai paskutinio Romos Forumo proporcijas išlaikiusi aikštė, kurioje į popiežiaus aukojamas mišias susirenka maldininkai iš viso pasaulio. Vėliau tęsime pažintį su barokiniu Romos senamiesčiu. Navonos aikštėje matysime Berninio suprojektuotus “Keturių upių” fontaną, šv. Agnietės agonijoje bažnyčią. Gatvių labirintai mus atves prie Panteono, kuriame ilsisi Italijos karaliai ir iškiliausi menininkai, aplankysime Panteoną, užsuksme į visai šalia Panteono esančią baziliką Santa Maria Sopra Minerva, garsėjančią Mikelandželo “Kristaus išganytojo” skulptūra bei Bernini darbais, kurioje saugomos Kotrynos Sienietės relikvijos, aplankysime Romos simboliu tapusį Trevi fontaną meistriškai įkomponuotą Palazzo Poli rūmų sienoje. Dienos kelionę baigsime Ispanijos aikštėje. Nakvynė viešbutyje.


6 diena. Roma – Vilnius. Pusryčiai. Išvykstame į oro uostą. Skrydis Roma – Vilnius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• 5 nakvynės svečių namuose–viešbutyje  su pusryčiais
• Grupės vadovo-gido paslaugos
• Ekskursinė programa

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Lėktuvo bilietai Vilnius – Roma – Vilnius
• Kelionės draudimas (asmenims nuo 65 metų yra papildomų sąlygų)
• Vietinis transportas Romoje (~ 30 Eur)
• Pietūs ir vakarienės
• Mokami objektai (~50 Eur)

Pastabos
• Kelionės vadovas muziejuose ir bažnyčiose ekskursijų neveda; naudojamės audiogidais arba vietinio gido paslaugomis.
• Lankomų objektų tvarka gali keistis.
• Grupės dydis iki 15 žmonių. Esant mažesnei grupei, nei minimalus keliautojų skaičius, kelionė gali būti vykdoma perskaičiavus kainą mažesnei grupei.

Užsisakyti kelionę
Naujausios Kelionės:
Spalio 21- lapkričio 1d. 2018 m.
Marokas. Nuo Atlanto vandenyno iki Sacharos dykumos. 
Grupę lydės vadovas iš Lietuvos.
Kaina: 980 eur + aviabilietas (nuo 200 eur)
Maroko mozaika
Spalio 18-23 d. 2018 m.
Italija.Pažintinė - piligriminė kelionė į Romą
Kaina: 380 Eur + aviabilietas (nuo 150 Eur)
Roma - Vatikanas